Jak dobrze urządzić ogród ?

Jak dobrze urządzić ogród ?

Autorem artykułu jest Mateusz Biern


Pięknie urządzony ogród, to masa ciężkiej pracy. Jednak by ta praca przyniosła odpowiedni efekt, trzeba ją poprzedzić lekturą kilku branżowych artykułów. Dopiero z odpowiednim bagażem wiedzy, możemy w profesjonalny sposób urządzić nasz ogród marzeń.

Urządzanie ogrodów to prawdziwa sztuka. Niewielu z nas wie jak wiele szczegółów składa się na dobre urządzanie ogrodu. Jednym z najważniejszych aspektów jest dobór odpowiednich roślin i kwiatów. Dopełnieniem elementów naturalnych są elementy sztuczne który również należy dobrać z wielką uwagą.

mury z kamienia

W idealnie urządzonym ogrodzie może znaleźć się na przykład oczko wodne, do którego prowadzić będzie brukowana ścieżka. Ogród okalać mogą mury z kamienia. Odpowiedni dobór takich elementów jak mury z kamienia jest również nie lada wyzwaniem. Pytania jakie rodzi chęć wybudowania murów z kamienia to na przykład wysokość muru. Mur z kamienia nie może być zbyt wysoki. Będzie zasłaniać cały widok, może stwarzać bardzo przytłaczający efekt. Również zbyt niski mur z kamienia nie będzie dobrą ozdobą. Ważne jest więc znalezienie przysłowiowego złotego środka.

Urządzanie ogrodów polega również na odpowiednim wyeksponowaniu walorów ukształtowania terenu lub też na zatuszowaniu wszelkich niedogodności. Wprawny ogrodnik widząc nierówność na działce wie, że może to stać jedną z zalet nowo urządzanego ogrodu. Wystarczy element ten wykorzystać na urządzanie skalniaka. Skalniak taki otaczać mogą mury z kamienia. Z pewnością doda to uroku naszemu ogrodowi. W miejscu gdzie występują różnice w wysokości terenu można także pokusić się o budowę modnych w ostatnim czasie kamiennych schodów. Urządzając ogród warto brać pod uwagę wszystkie wymienione elementy.

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja

Newsletter